9 Temmuz 2020, Perşembe

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

5 Haziran 2020, Cuma 12:54

CHP İLÇE ÖRGÜTÜ'NDEN BERBEROĞLU AÇIKLAMASI

Milletvekilliği düşürülen ve dün tutuklanarak cezaevine gönderilen CHP’li Milletvekili Enis Berberoğlu’na bir destek de CHP Torbalı İlçe Örgütü’nden geldi. İlçe yönetimi yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında Berberoğlu’nun hukuk dışı ve siyasi hesaplaşma için tutuklandığına dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın tarafından kaleme alınan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“CHP İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu, hukuksuzca, bütünüyle siyasi bir hesaplaşmanın neticesinde mahkum edilmiştir. Milletvekili seçilmiş dokunulmazlığını tekrardan kazanmış olmasına rağmen hukuksuzca yargılaması devam edilen ve dün yapılan TBMM'de hukuksuzca milletvekilimizin elinden özgürlüğünün alınması Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği içinde yaşadığımız 20 Temmuz Sivil Darbe sürecinin bir sonucudur. Bugün millet iradesine yapılan darbe nedeniyle sineceğimizi düşünüyorlarsa yanılıyorlar! Bir santim eğilmeyeceğiz, bir adım geriye gitmeyeceğiz, sözlerimizi de yutmayacağız. Ne korkacağız, ne deTürkiye’yi teslim edeceğiz. Unutulmamalıdır ki, adalet için yüzlerce kilometre yürüyen CHP'liler olarak, bu demokrasi ve adalet mücadelesi için her türlü bedeli ödemeye hazırız. Bu kararlar bize geri adım attıramaz. Eğer demokrasi için bir bedel ödenecekse bu bedeli önce Cumhuriyet Halk Partililer öder”