12 Aralık 2019, Perşembe

Son Güncelleme: Bugün

Turizm

10 Temmuz 2017, Pazartesi 08:27

ÖĞRENCİLER KAMP NEŞESİ YAŞADI

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin düzenlediği yaz okulu, hafta sonu kamp etkinliği gerçekleştirdi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin düzenlediği yaz okulu, hafta sonu kamp etkinliği gerçekleştirdi. Muzaffer Kebapçıgil Koruluğu’nda gerçekleşen kamp etkinliği nedeniyle 23 çadır kuruldu. Öğrenciler çadırlarda uyuyarak geceyi burada geçirdi. Gece öğretmenler tarafından öğrencilere masallar anlatılırken, çeşitli etkinlikler de gerçekleştirildi.

KAMP ETKİNLİĞİ ÇOK YARARLI GEÇTİ

Çadırların ortasında etkinlik gerçekleştiren ÇYDD, Kemal Sunal ile Rıfat Ilgaz'ı andı. Hababam Sınıfı Tatilde filmi izlendi. 65 küçük, 28 genç ve 12 yetişkin ile velilerin gece boyunca yanlarında misafir olarak kaldıkları gece kampında Koruluk 105 gece kalmalı, 50 kişilik de misafir ve velinin katıldığı kampta sinema gosterimi, dans ve müzik Etkinlikleri yapıldı. Rüzgarlı bir akşamüstü başlayan kamp gece 11 den sonra rüzgarın hızını azaltmasıyla çocukların mutluluklarını bir kat daha artırdı. Masalların anlatıldığı gecenin sonunda serin ve temiz havada uykuya dalan çocuklar sabahın ilk ışıklarıyla güne merhaba dediler. Sabah kahvaltısının ardından aileleri ile birlikte mutlu bir halde evlerine dönen çocuklar bir daha ki kamp için sabırsızlıkla bekliyoruz dediler.

EN GÜZEL ETKİNLİKLER SON HAFTA

Etkinliklerin coşku ve dolu dolu devam ettiğini dile getiren ÇYDD Torbalı Şubesi Başkanı İhsan Ergin, pazartesi günü kendilerine destek verecek olan Çocuk kitapları yazarı Oya Uslu'yu misafir etmenin gururunu yaşadıklarını, havuz etkinliklerini son haftaya sakladıklarını, 14 Temmuz Cuma günü BKM'de yapacakları etkinliklerde biriktirdikleri güzellikleri aileler, ÇYDD üye ve gönüllüleri ile paylaşmak için bir araya geleceklerini, şimdiden herkesin davetli olduğunu dile getirdi. HASAN DEMİR