9 Temmuz 2020, Perşembe

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

9 Ekim 2019, Çarşamba 09:06

POLİSLERE MESAİ SAATİ İÇİNDE SİGARA YASAĞI

Emniyet Genel Müdürlüğü, polislerin görev saatleri içerisinde (istirahat ve dinlenme saatleri hariç) tütün ürünlerini tüketmemesini istedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, polis mesleği vakarının vatandaş nezdinde en üst düzeyde kabulü için 4 maddelik yeni bir talimat yayımladı. İlgili talimata göre, polis memurları tütün ürünlerinin tüketimi konusunda eğitilecek, personelin görev saatleri içerisinde ilgili ürünleri tüketmemesi istenecek, aykırı davranan polis memurlarına cezai ve disiplin işlemleri uygulanacak.

YAZI GÖNDERİLDİ

Emniyet Genel Müdürü imzasıyla 81 il emniyet müdürlüğüne gönderilen ilgili resmi yazıda şu ifadeler yer aldı: Bu nedenle, polislik mesleği vakarının en üst seviyede kabul görmesi amacıyla, personelimizin tütün ürünleri tüketimi konusunda kurallara uymasının sağlanmasını, yukarıda belirtilen konularla ilgili eğitim verilmesini. 4207 sayılı Tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi ve kontrolü hakkında kanunun ilgili madde hükümleri konusunda personelin bilgilendirilmesini ve tebliğ edilmesini, görev saatleri içerisinde istirahat ve dinlenme zamanları haricinde, resmi üniformalı olarak görev esnasında tütün ürünleri tüketilmemesini, kanuna aykırı davranan personel hakkında cezai ve disiplin işlemlerinin istinasız uygulanarak takip edilmesini, yukarıda belirtilen hususların merkez ve taşradaki tüm birim amirlerince hassasiyetle takip edilmesini, ilgi genel hükümlerinin istisnasız şekilde uygulanmasını önemle rica ederim.  Kaynak : Memurlar. Net