23 Haziran 2024, Pazar

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

20 Mayıs 2023, Cumartesi 15:49

TORBALI'DA 19 MAYIS COŞKUSU

ZAKKUM KONSERİ İLE FİNAL YAPTI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelenin fitilini yaktığı, Samsun’a gidişinin yıl dönümü şerefine ilan edilen Gençlik ve Spor Bayramı, dün Torbalı’da çelenk töreni ve stadyumda gerçekleşen etkinliklerle kutlandı. 19 Mayıs coşkusu akşam gerçekleşen Zakkum konseri ile tavan yaptı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları dün Torbalı’da büyük coşkuya sahne oldu.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelenin fitilini yaktığı, Samsun’a gidişinin yıl dönümü şerefine ilan edilen Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Torbalı’da çelenk bırakma töreninin ardından kutlama programı Yedi Eylül İlçe Stadı’nda devam etti.

STATTAKİ PROGRAM İZLEYİCİLERİ BÜYÜLEDİ

Torbalı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Ökmen’in günün anlam ve öneminin belirttiği konuşmasının ardından Torbalı Belediyesi Tekvando Kursu, Torbalı Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Bahçeşehir Koleji öğrencileri ve ok sporuyla ilgilenen öğrencilerinin hazırladığı gösterilere geçildi.  Belediyenin kursiyerlerinin sergilediği performans izleyicileri büyülerken, okullar da çok şık gösterilere imza attı. Öte yandan Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hazırladığı gösterinin sonunda deprem felaketinden etkilenen 11 ilin isimlerinin yer aldığı pankartlarla anlamlı bir mesaj da verdi. Renkli görüntülerle sona eren stadyumdaki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Torbalı Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen ve pop-rock müziğinin sevilen gruplarından Zakkum’un sahne aldığı Gençlik Konseri ile final yaptı.

ZAKKUM KONSERİ, 19 MAYIS COŞKUSUNA TAVAN YAPTIRDI

Her yaştan binlerin katıldığı konser sonrası, sahneye çıkan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Zakkum grubuna Fidan Sertifikası takdim etti. Torbalı Belediyesi olarak bir etkinlik ormanı oluşturulduğunu belirten Tekin, “Öncelikle hepimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Biz Torbalı Belediyesi olarak konuk ettiğimiz sanatçılarımıza çiçek yerine fidan sertifikası takdim ediyoruz. Bu kapsamda grubumuz adına da 5 adet fidan diktik. Bu sertifikayı da grubumuza vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Konser sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan Başkan Tekin, “Ne makam, ne saray ister bu gönül, ne de taç... Her şey sizler için gençler. Sizlerin gönül makamında olabiliyorsak ne mutlu bize...  19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı finalinde, Zakkum Konseri'nde gönüllerince eğlenen, şarkılara gür sesle eşlik eden, konserimiz boyunca şanlı bayrağımızı elinden düşürmeyen gençlerimize yürekten teşekkürler” ifadelerine yer verdi.