22 Temmuz 2024, Pazartesi

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

5 Nisan 2023, Çarşamba 14:29

ROBOTEX İZMİR'İN ŞAMPİYONU TORBALI OLDU

İLÇEMİZİ TÜRKİYE FİNALLERİNDE TEMSİL EDECEKLER

Dünyanın en büyük robotik festivali olan Robotex International, İzmir Bölge Turnuvaları 1-2 Nisan tarihleri arasında İzmir’de yapıldı. Turnuvaya ise Torbalı ekibi damgasını vurarak şampiyon oldu

Dünyanın en büyük robotik festivali olan Robotex International, İzmir Bölge Turnuvaları 1-2 Nisan tarihleri arasında İzmir’de yapıldı. Mühendisler, yöneticiler ve aileleri endüstri liderlerinden ilham almak için, yeni girişimcileri gözlemlemek, farklı yarışmalar için robotlar yapmak ve son teknolojiyi yansıtan inovasyonları öğrenmek için bir araya gelen öğrenciler bilgilerini paylaştı. Torbalı Şehit Uzman Çavuş Harun Şenözüar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü 11/A ve 11/B sınıfı öğrencileri ile Bölüm Öğretmenleri Hakan Volkan ve Serkan Zirek Robotex Robot turnuvalarında tam kadro görev aldı.

PROJEYİ GELİŞTİRMEK İÇİN SPONSOR DESTEĞİNE İHTİYAÇLARI VAR

Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kullanımı isimli projeyle yarışmaya katılan Torbalı ekibi bölge şampiyonu oldu. Türkiye finallerinde ilçemizi temsil edecek olan Torbalı ekibi, projesiyle Torbalı’nın ismini tüm Türkiye’ye duyurmak istiyor. Öte yandan proje için sponsor desteği de bekleyen Torbalı ekibi, projeyi geliştirme çalışmalarına devam ediyor.